Névadónk-Montágh Imre

1935-ben született Budapesten, nagypolgári családban. A fasiszta koncentrációs táborból gyalog, 10 éves fiúként tért haza. Úgy gondolta, ha túlélte a borzalmat, minden nap ajándék számára, ami nem múlhat el napi jócselekedet nélkül. Nem tudta még, hogy életben maradt családtagjaira és reá Rákosi kitelepítése vár.

Középiskolai tanulmányait a Benczés Gimnáziumban végezte. 1958-ban diplomázott a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán.

Egész munkásságát a magyar nyelv szolgálatának szentelte. Tanított a Gyakorló Beszédjavító Intézetben, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán, végül a Színművészeti Főiskolán.

Lenyűgöző emberi, pedagógiai személyigését száznál is több televízió felvétel és publikáció őrzi, a beszédhibás kisgyerek tanításától a színészi beszédtechnika műveléséig.

Európaiságát a határon túli magyar pedagógusok segítése is bizonyítja.

Tagja és tevékeny résztvevője volt a Magyar Fonetikai és Foniátriai Társaságnak, és a Magyar Gyógypedagógusok Egyesületének, egészen 1986-ban bekövetkezett haláláig.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el